Pest megyében is átalakul a háziorvosi ügyeleti rendszer februártól. A több mint 50 ügyeleti pontból csak 11 marad, ahol egész éjjel lesz ellátás, gyermek háziorvosi ügyelet pedig mindössze 3 városban lesz - írja az RTL.hu. Pomázról például 40 kilométert kell utazniuk a szülőknek, ha éjjel orvoshoz akarják vinni a gyereküket.
Az olcsóbb lakások vonzzák az odaköltözőket, az ő fokozott érdeklődésük viszont húzza fel az ingatlanárakat – az elmúlt években ez a klasszikus séma látszik érvényesülni a fővárosi agglomerációban is. Eközben a Pest statisztikai régió, azaz Pest vármegye megerősítette pozícióját az ingázás európai dobogóján is - derül ki az OTP Ingatlanpont elemzéséből.
Pásztor Béla 58 évnyi szolgálat után távozik Veresegyház polgármesteri székéből – tudta meg a Magyar Nemzet.
A Promatech Célgépgyártó Kft. 1,952 milliárd forintos zöldmezős beruházással 3800 négyzetméteres csarnokot épít nagytarcsai telephelyén; a fele-fele arányban saját és uniós forrásból megvalósuló beruházás részeként új, automatizált fémmegmunkáló gépeket vásárolnak és napelemeket telepítenek - közölte a társaság az MTI-vel.
Pénteken reggel már arról érkezett hír, hogy sikerült megakadályozni a lángok továbbterjedését Pest megyében Tatárszentgyörgy határában, aztán délelőtt újabb közleményt kellett kiadnia az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságnak (OKF). Ebben már arról írnak, hogy a szél miatt kitörtek a lángok a tűzoltók által korábban körülhatárolt területről.
A hőségben megnövekedett vízfogyasztás további emelkedése, illetve műszaki meghibásodás esetén nyomásesés vagy átmeneti vízhiány tapasztalható tíz Pest megyei településen; a vízszolgáltató Duna Menti Regionális Vízmű (DMRV) Zrt. szerdán a fogyasztás csökkentését kérte a fogyasztóktól.
Egy százalékponttal 74%-ra emelkedett Magyarország fejlettségi szintje az EU átlagában a koronavírus-válsággal tarkított 2020-as évben, ami úgy jött össze Észak- és Kelet-Magyarország térségének fejlettségi szintje 2-2%-ponttal ugrott, míg a fejlettebb nyugati térségeké inkább stagnált – derült ki az Eurostat által hétfőn nyilvánosságra hozott adatokból. Külön érdekes és egyúttal szomorú, hogy a nyugat-dunántúli régió fejlettségi szintje 7 év alatt semmit sem közeledett az uniós átlaghoz, sőt az utóbbi években távolodott attól, ami az Európai Bizottság által is emlegetetett fejlődési csapda lehetőségére utal. Pest megye fejlettsége is lényegében stagnált az uniós átlaghoz képest 2013 óta, de ott legalább a Budapesttől leválása és a meglóduló EU-források ezt remélhetőleg elkezdik majd megváltoztatni. Frissítés! Az Eurostat a megyei szintű fejlettségi adatokat is közzétette, így ezek adataival és idősoraival frissítettük cikkünket, amelyekből kiderül például, hogy Jász-Nagykun-Szolnok megye fejlettsége 4%-ponttal meglódult 2020-ban, míg Vas megye fejlettségi szintje 7 év alatt 3%-ponttal csökkent az uniós átlaghoz képest.
Míg a főváros lakossága évek óta emelkedő ütemben csökken, addig egyre többen választják lakhelyül a Balaton környéki megyéket, a folyamat pedig a tavalyi járvány-sújtotta évben csak felgyorsult - derül ki a 24.hu elemzéséből. Pest megye továbbra is a legnépszerűbb desztináció, ha költözésről van szó, viszont 2018 óta ott is csökken a nettó el- illetve odavándorlási mérleg.
Az Európai Bizottság a minap jóváhagyta Magyarország új, 2022-2027 időszakra vonatkozó regionális támogatási térképét, ami alapján 2022. januártól nem lesznek többé hátrányban a Pest megyei cégek, sőt, ők lesznek a legnagyobb nyertesei a pályázati rendszernek – hívja fel a figyelmet a friss brüsszeli döntés kapcsán a Via Credit.
A hétfőn közzétett koronavírus-járványadatok megyei statisztikáiban különös dologra figyeltünk fel: Nógrád megyében magasabb a 100 ezer lakosra jutó elmúlt 7 napi fertőzöttek száma, mint a sokkal nagyobb népsűrűségű Budapesten. Ez arra utal, hogy Nógrádban kezd elpattanni a járvány.
Egy sokéves folyamat vált valóra azzal, hogy a relatív alulfejlett Pest megye levált az EU-átlagnál fejlettebb Budapestről és önálló régióvá vált 2021-től, amelyet már az Európai Bizottság is jóváhagyott, emiatt megváltozott a regionális támogatási térkép is és mindezek nyomán a 2021-2027-es uniós fejlesztési ciklusban Pest megye már önálló régióként jogosult uniós forrásokra, amelyek volumene drasztikusan megnő – hangzott el egy szerda délelőtti budapesti sajtótájékoztatón. Az is kiderült, hogy Pest megye jelentős közlekedésfejlesztési, szenny- és ivóvíz, valamint a környezetvédelmi pályázatokra is számíthat a céges pályázatok mellett.
Közlekedésfejlesztési pályázatokról döntött a kormány, amelynek értelmében 26 kilométernyi kerékpárút épül Pest megyében a kormány 3,2 milliárd forintos támogatásával – jelentette be a Facebookon szerdán reggel Varga Mihály.
Az Európai Bizottság a minap elfogadta a 2022–2027-es időszakra szóló regionális támogatási szabályokat, ami alapján az egyes tagállamok állami támogatást nyújthatnak a cégeknek és ez nagy változást tartalmaz a Pest megyei cégeknek, hiszen leválik a térség Budapestről és önállóan is támogathatóvá válik, és mindez oda vezet, hogy a cégek az eddigi jellemzően 0% helyett akár 50-70%-ig terjedő támogatásra is jogosulttá válhatnak. A lehetőség azonban csak 2022. januártól lép életbe, ami dilemma elő állíthat sok céget – mutat rá a változásra és az abból eredő kihívásra a Via Credit ügyvezetője.
Az új csúcsot jelentő napi fertőzési adatot megint nem említette meg a szokásos péntek reggeli Kossuth Rádiós interjúban Orbán Viktor kormányfő, de az operatív törzs az adás után közzétette (11265 fő), így lefrissítettük ezzel a megyei fertőzési adatbázisunkat. Ez azt mutatja, hogy közel 3 héttel a szigorúbb járványügyi védekezési rendszer bevezetése után 14 megyénkben még csak most kezd igazán begyorsulni a járvány, ami azt jelzi, hogy elégtelen mértékű szigorítás történt március 8-tól. Emellett 2 megyénkben és a fővárosban, amelyeket eddig a legnagyobb gócok között tartottunk nyilván, most újra gyorsulni kezdett a járvány terjedése és mindössze 3 megyénk van, ahol a trend talán a járvány megállására, megtorpanására utal.
Elérkeztünk a 4 részes cikksorozatunk utolsó részéhez, az agglomeráció nyugati, déli és keleti településeinek vizsgálata után már csak az északi részek csereértékének feltérképezése maradt. Az eddigi cikkekből kiderült, hogy aki nyugatra indulna, annak nem lesz egyszerű dolga, míg a délre és keletre eső településeken már könnyebb a helyzet. Az agglomeráció északi felén lévő Szentendrei, Váci, Dunakeszi és Szobi járások településein, az utolsó kivételével hasonló áron keltek el az otthonok, mint amennyi a budapesti átlag (34,7 millió forint) volt 2020-ban, így aki errefelé költözne, az szinte egy az egyben becserélheti a fővárosi lakását.
Egy pest megyei műszaki vizsgaállomáson múlt pénteken éppen átadták a gépjárművenkénti 5 ezer forintos kenőpénzt, amikor az ügyészség egy összehangolt akció keretében lecsapott és a tetten érés után végül 3 ember kapcsán kezdeményezték az előzetes letartóztatást, amelyről a bíróság a mai napon dönt - közölte hétfőn a Központi Nyomozó Főügyészség.
Szűkíthetik a kínálatot Franciaországban.
Trumppal is együtt akarnak működni.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?